تبلیغات
میلکان که‌ڵهوڕ

میلکان که‌ڵهوڕ
her bijî kurd 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نەزەر سەنجی
ئیوه له کام پارێزگا هاتینه‌سه ناو ئه‌ی ماڵپه‌ره؟
لینک هاورێەیل
لاپەڕەیل تر
 
استاد کشاورز کتاب امیر مخصوص کلهر را به بازار  نشر فرستاد
بالاخره پس از مدتها انتظار کتاب وزین « امیر مخصوص کلهر » با اهتمام چهره ی نامی کرمانشاه : استاد اردشیر کشاورز در اختیار اهالی فرهنگ قرار گرفت . این کتاب که به گونه ای می تواند تاریخ تحلیلی اجتماعی ایل کلهر نیز در یک قرن گذشته به شمار آید ،در سه مجلد و بیش از دو هزار صفحه چاپ شده است . استاد اردشیر کشاورز، پژوهشگر و تاریخ نویس نام آشنا، در ۱۳۳۰ در محلهٔ آبشوران در شهر کرمانشاه به دنیا آمد.خاندانش مهاجرانی بودن که پس از عصر صفویه ....

 

استاد اردشیر کشاورز، پژوهشگر و تاریخ نویس نام آشنا، در ۱۳۳۰ در محلهٔ آبشوران در شهر کرمانشاه به دنیا آمد.خاندانش مهاجرانی بودن که پس از عصر صفویه از دیاربکر به کرمانشاه آمده بودند.وی پس از اخذ مدرک فوق دیپلم وزارت پست در دانشگاه جندی شاپور، دوره کارشناسی ادبیات پارسی را گذراند . پس از ان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه اصفهان پذیرفته شد، اما خدمت به فرهنگ و ادب کرمانشاه وی را از طی ادامهٔ مسیر تحصیل بازداشت.

پس از ۲۰ سال پستی و بلندی کار دولتی و بر عهده داشتن مسوولیت‌هایی از شهرداری گرفته تا معاونت میر کل استان، گام در راه پژوهش گذاشت و به علاوه به کار روزنامه نگاری هم مشغول شد.

نخستین اثر تالیفیش، دربارهٔ یکی از سرداران نامدار مشروطه به نام یارمحمد کرماشانی، ابتدا به صورت سلسله مقالاتی در ۹۰ قسمت در نشریهٔ باختر چاپ شد و پس از آن در کتابی با نام گرد کرد در اختیار مشتاقان قرار گرفت.

کتاب‌هایی مانند: ایلات و عشایر، میرزا رضا کلهر، رشید یاسمی و... میوهٔ سایر پژوهش‌های او بودند . در این دوران بود که فعالیت جدی را در صدا و سیمای مرکز کرمانشاه آغاز کرد و هم اکنون سال هاست کرمانشاهی‌ها صدای گرمش را به عنوان کارشناس مباحث کردی در رادیو کرماشان می‌شنوند.

در ۱۳۸۰ سازمان اوقاف کرمانشاه، اسنادی را برای نگارش تاریخ وقف استان به وی سپرد.بدین ترتیب کتاب‌هایی با نام : زندگان عرصهٔ عشق و بقاع متبرک در ۶ جلد چاپ شدند و این کتاب‌ها به عنوان کتاب سال و کشاورز به عنوان نویسندهٔ سال برگزیده شدند.

آثار دیگری چون: رجال و مشاهیر کرمانشاه، کرمانشاه و دورنمای قدیم شهر، کرمانشاهان در جنگ جهانی اول و کرمانشاهان در سفرنامهٔ سیاحان از سایر کتاب‌های او می‌باشد .وی هم اکنون دو کتاب کرمانشاه در انقلاب مشروطه و کرمانشاه در دفاع مقدس را آمادهٔ چاپ دارد.

این کتاب یکی از کتابهایی است که حضور آن در قفسه کتابهای اهالی فرهنگ ضروری است

***
طبقه بندی: استاد کشاورز کتاب امیر مخصوص کلهر را به بازار نشر فرستاد،
[ شنبه 31 تیر 1391 ] [ 01:52 ب.ظ ] [ ali ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

لە بارەێ ماڵپەڕ


ئاخرین مەتلەب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
نووڕسنەیل ئمڕۆ : نفر
نووڕسنەیل دو"ەکە: نفر
گیشت نووڕسنەیل : نفر
نووڕسن ئەێ مانگە: نفر
نووڕسن مانگ قەبڵ: نفر
نو"سەرەیل : عدد
گیشت مەتڵەبەگان : عدد
ئاخرین وە ڕۆژ ڕەسانن :
امکانات وب
Online User